Niemcy

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego razem z partnerami merytorycznymi, wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, organizuje konferencje online dotyczące działalności na rynkach zagranicznych, połączone z giełdami kooperacyjnymi. Podczas wydarzeń omawiać będziemy sytuację gospodarczą na wybranych rynkach związaną z koronawirusem (COVID-19) oraz możliwości: finansowania działalności eksportowej w ramach aktualnych projektów „Granty na eksport” oraz „Wsparcie internacjonalizacji MŚP”, promocji gospodarczej regionu na obszarze funkcjonowania stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz i pozyskania nowych kontaktów biznesowych w ramach giełd kooperacyjnych.

Konferencja online "EXPORT - ON! - Niemcy."

Termin: 15 września 2020 r.  godz. 10:00

Format: bezpłatne webinarium

Język konferencji: polski

Program konferencji

10.00 – 10.15  Rozpoczęcie konferencji.

Aktualna oferta BARR dla eksporterów.

Łukasz Machała, Kierownik Działu Wspierania Przedsiębiorczości, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego

10.15 – 10.30  Rynek niemiecki jako atrakcyjny rynek zbytu.

Aktualna sytuacja związana z Covid-19 i wpływ pandemii na polsko-niemieckie relacje gospodarcze, analiza ważniejszych sektorów przemysłowych (automotive, budowa maszyn, automatyzacja (Przemysł 4.0), obróbka metali i tworzyw)

Piotr Lesiak, Manager, Indywidualne Doradztwo Rynkowe, AHK Polska

10.30 – 11.00  Czy warto teraz wejść na rynek niemiecki?

Perspektywy dla polskiego eksportu, szanse i bariery dla polskich firm, wsparcie niemieckiego rządu dla biznesu, dywersyfikacja i skrócenie łańcuchów dostaw jako szansa dla polskiego biznesu w Niemczech.

Piotr Lesiak, Manager, Indywidualne Doradztwo Rynkowe, AHK Polska

11.00 – 11.30 Aspekty prawne działalności na rynku niemieckim

Formy działalności gospodarczej, rodzaje i kształtowanie umów cywilno-prawnych, transgraniczne świadczenie usług, delegowanie pracowników.

Roland Fedorczyk LL.M., Dyrektor Prawo i Podatki, AHK Polska

11.30 – 12.00  Obowiązki w zakresie opakowań wprowadzanych do obrotu w Niemczech wynikające z niemieckiej ustawy o opakowaniach VerpackG.

Anna Kowalczyk, Konsultant, Indywidualne Doradztwo Rynkowe, AHK Polska

12.00 – 12.30 Sesja pytań i odpowiedzi.

Podsumowanie I zakończenie konferencji.

Giełda kooperacyjna - ZAKOŃCZONA

Giełda kooperacyjna jest szansą dla przedsiębiorców na pozyskanie nowych kontaktów biznesowych. W ramach konferencji „Export – ON! Niemcy” razem z naszym partnerem merytorycznym Polsko – Niemiecką Izbą Przemysłowo – Handlową, zapraszamy przedsiębiorców do podjęcia współpracy biznesowej z firmami współpracującymi z AHK Polska.

Zasady udziału w giełdzie kooperacyjnej

W ramach konferencji „Export-ON! – Niemcy” , wspólnie z partnerem merytorycznym wydarzenia, organizowana jest giełda  kooperacyjna online. Firmy rekomendowane przez partnera merytorycznego, Polsko – Niemiecką Izbę Przemysłowo Handlową, składają ofertę współpracy przedsiębiorcom z naszego regionu. Z powodu ograniczeń zwiaznych z COVID – 19, kontakty pomiedzy przedsiębiorcami odbywają się telefonicznie, za pomocą komunikatorów internetowych lub poczty elektronicznej.

Zasady udziału w giełdzie kooperacyjnej.

 1. Na stronie konferencji „Export – ON! Niemcy“ https://www.msp.bydgoszcz.pl/export-on-2020/niemcy/ , w zakładce „giełda kooperacyjna – Oferenci”, przedstawione zostały wizytówki firm lub instytucji rekomendowane przez Partnera Merytorycznego, które szukają partnerów biznesowych (produkcja, usługi, dystrybucja). Oferenci przedstawiają krótki opis swojej działalności, oczekiwania i wymagania dotyczące współpracy.
 2. Przedsiębiorcy (tzw. Kontrahenci), zainteresowani współpracą z Oferentami, wypełniają formularz i przesyłają go do Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego sp. z o.o. , na adres lukasz.machala@barr.pl (w tytule emaila proszę wpisać „Giełda kooperacyjna – NIEMCY”).
 3. BARR po zweryfikowaniu zgłoszenia od Kontrahenta, przekazuje je Partnerowi Merytorycznemu (Polsko – Niemiecka Izba Przemysłowo Handlowa), który przedstawia ofertę współpracy Oferentowi. Jeśli Oferent jest zainteresowany złożoną ofertą współpracy, aranżowany zostanie kontakt pomiędzy przedsiębiorcami, w dogodnej dla nich formie  i terminie.
 4. W przypadku jeśli Oferent nie jest zainteresowany przedstawioną ofertą współpracy, informujemy o tym Kontrahenta za pośrednictwem poczty elektronicznej.
 5. Komunikacja w trakcie giełdy odbywa się w języku angielskim, tłumaczenie po stronie Kontrahenta.
 6. Udział w giełdzie kooperacyjnej dla przedsiębiorców, w ramach wsparcia w nawiązaniu kontaktów biznesowych, jest bezpłatny.

Oferty przedsiębiorców – Oferentów, będą umieszczone na stronie konferencji 5 dni przed i 17 dni po konferencji.

Administratorem danych osobowych jest Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o. w Bydgoszczy, ul. Unii Lubelskiej 4C, 85-059 Bydgoszcz,  KRS 0000489734, tel. 48 52 585 88 23, e-mail: rodo@barr.pl. Dane przetwarzane będą w celach niezbędnych do organizacji konferencji „Export-ON! – Niemcy”, w tym giełdy  kooperacyjnej – na podstawie zgody uczestników wydarzenia, tj. zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Dane udostępnione zostaną partnerowi merytorycznemu wydarzenia (Polsko – Niemieckiej Izbie Przemysłowo Handlowej w Warszawie) oraz wybranym przedsiębiorcom zainteresowanym współpracą, których lista dostępna jest na stronie konferencji. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa ich podania uniemożliwi realizację zakładanego celu konferencji, tzn. pozyskania nowych kontaktów biznesowych. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, przenoszenia danych, żądania zaprzestania przetwarzania, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Ma Pani/Pan także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administrator nie ma zamiaru przekazywania danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej spoza EOG. Dane nie będą przetwarzany w sposób zautomatyzowany i nie będą podlegały profilowaniu.

Oferenci

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska)

ul. Miodowa 14, 00-246 Warszawa, Polska

www: https://ahk.pl/pl

Kontakt: e – mail

OPIS FIRMY

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa jest największą bilateralną izbą gospodarczą w Polsce oraz jedną z największych Niemieckich Zagranicznych Izb Przemysłowo-Handlowych (AHK) na świecie. AHK Polska reprezentuje interesy około 1000 firm członkowskich i od dwudziestu pięciu lat działa na rzecz rozwoju polsko-niemieckich stosunków gospodarczych. 50-osobowy zespół izby oferuje firmom z Niemiec i Polski profesjonalne usługi doradcze oraz wspomaga rozwój stosunków między instytucjami i przedsiębiorstwami po obu stronach Odry.

ZAKRES WSPÓŁPRACY

AHK Polska świadczy kompleksowe usługi doradcze skoncentrowane na wsparciu aktywności polskich firm w Niemczech. Wśród nich znajdują się:

 • Poszukiwanie klientów i kontrahentów
 • Analizy rynku i branż
 • Doradztwo marketingowe
 • Misje gospodarcze i udział w targach
 • Doradztwo prawne i zakładanie spółek
 • Poszukiwanie podmiotów do przejęcia
 • Doradztwo lokalizacyjne i poszukiwanie nieruchomości
 • Kompleksowe projekty internacjonalizacyjne
 • Doradztwo w zakresie wprowadzania opakowań na rynek niemiecki.

Firma: 1

Kontakt: Formularz kontaktowy

OPIS FIRMY

Średniej wielkości przedsiębiorstwo specjalizujące się w wyposażaniu sklepów na stacjach benzynowych. Opracowuje koncepcje i montuje wyposażenie wg. życzeń klienta, zindywidualizowane i najwyższej jakości. Charakteryzuje się kreatywnymi rozwiązaniami, szczególnie w obszarze gastronomii.

Jej klientami są przeważnie koncerny naftowe posiadające własne stacje lub franczyzobiorcy, oczekujący dobrej jakości i wysokiego poziomu rzemiosła.

ZAKRES WSPÓŁPRACY

Poszukuje wiarygodnych partnerów (stolarni) w obszarze produkcji najwyższej jakości mebli i elementów wg. projektów indywidualnych.

 • przykładowe produkty to szafki, systemy lad, oblicowania, nadstawki szklane, komponenty metalowe, np. relingi, nóżki do mebli, jak też inne typowe komponenty drewniane konieczne do wykonania kompletnego wyposażenia sklepu czy obiektu gastronomicznego,
 • surowcem podstawowym jest z reguły laminowana płyta wiórowa (EGGER, Pfleiderer), z elementami drewna naturalnego,
 • czas dostawy: z reguły ok. 6 tygodni po udzieleniu zlecenia,
 • pożądana wielkość zatrudnienia u polskiego partnera: pow. 20 osób.

Firma: 2

Kontakt: Formularz kontaktowy

OPIS FIRMY

Firma działająca w branży automatyzacji, systemów sortowania, doprowadzania, transportu wewnętrznego. Oferuje m.in. bunkry załadowcze, przenośniki systemy dozowania i inne. Klientami są firmy branż motoryzacyjnej, budowy maszyn, produkcji AGD, farmacji, przemysłu spożywczego i innych branż

ZAKRES WSPÓŁPRACY

Poszukuje dystrybutorów i partnerów do współpracy z następujących obszarów:

 • firmy projektujące linie produkcyjne i montażowe
 • budowa i montaż maszyn specjalnych
 • firmy handlujące komplementarnymi urządzeniami
 • biura inżynierskie

Jest zainteresowana długofalową współpracą przynoszącą korzyści każdej ze stron.

Firma: 3

Kontakt: Formularz kontaktowy

OPIS FIRMY

Firma jest producentem wysokojakościowych termoplastów i elastomerów. Oferuje szeroką gamę tworzyw konstrukcyjnych na bazie poliamidu, polimerów wysokotemperaturowych, polifenylosulfidu, kopolimerów, czy mieszanki modyfikowane wg. potrzeb klientów.

ZAKRES WSPÓŁPRACY

Poszukuje w Polsce klientów z zakresu przetwórstwa tworzyw, zajmujących się produkcją np. na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, budowy maszyn, budownictwa, przemysłu meblowego, produkcji AGD/RTV itp.

Firma: 4

Kontakt: Formularz kontaktowy

OPIS FIRMY

Firma oferuje kompletne systemy odpylania, separacji i filtrowania przemysłowego, np. technologie odpylania suchego i mokrego, odciągu emulsji i mgły olejowej itp.

ZAKRES WSPÓŁPRACY

Poszukuje w Polsce partnerów handlowych / dystrybutorów jak też klientów z różnych branż (m.in. przetwórstwo tworzyw, obróbka metalu, chemia, farmacja, produkcja materiałów budowlanych itd.), którzy byliby zainteresowani jej produktami.

Firma: 5

Kontakt: Formularz kontaktowy

OPIS FIRMY

Firma posiada duże doświadczenie w opracowywaniu rozwiązań automatyzacji i techniki procesowej dla branży elastomerów i tworzyw termoplastycznych. Oferuje standardowe i specjalne maszyny i technologie procesowe, kompletną automatyzację produkcji, łącznie z dostawą robotów czy systemów handlingowych.

ZAKRES WSPÓŁPRACY

Poszukuje w Polsce partnerów handlowych, dystrybutorów, działających w branży automatyzacji oraz kontaktów z klientami, firmami zajmującymi się przetwórstwem tworzyw, zainteresowanymi rozwiązaniami z zakresu automatyzacji produkcji.

Firma: 6

Kontakt: Formularz kontaktowy

OPIS FIRMY

Firma specjalizuje się w automatyzacji i budowie maszyn specjalnych, szczególnie w budowie urządzeń oraz systemów montażu, kalibracji i kontroli, stosowanych w produkcji przemysłowej i przemysłowym przetwarzaniu obrazu w obszarze mikromontażu. Z jej rozwiązań korzystają np. producenci techniki medycznej i optoelektroniki.

ZAKRES WSPÓŁPRACY

Poszukuje w Polsce kontaktów z producentami z w/w branż, zainteresowanymi rozwiązaniami z zakresu automatyzacji produkcji.

Firma: 7

Kontakt: Formularz kontaktowy

OPIS FIRMY

Firma produkuje i dostarcza komponenty (rury, węże, separatory magnetyczne, uszczelnienia, zawory itp.), wykorzystywane w branży pneumatycznych urządzeń transportowych, np. suszenie, składowanie, transport, mieszanie czy dozowanie materiałów sypkich, proszków, granulatów.

ZAKRES WSPÓŁPRACY

Poszukuje w Polsce partnerów zainteresowanych dystrybucją jej produktów jak i klientów z branży tworzyw sztucznych, zainteresowanych jej rozwiązaniami.

Firma: 8

Kontakt: Formularz kontaktowy

OPIS FIRMY

Firma jest producentem biotworzyw, biopolimerów i wysokowytrzymałych mieszanek, ulegających biodegradacji, które znajdują zastosowanie np. w produkcji przedmiotów użytku domowego, osłonek zniczy, artykułów kosmetycznych i higienicznych, opakowań czy naczyń jednorazowych.

ZAKRES WSPÓŁPRACY

Poszukuje w Polsce partnerów z zakresu dystrybucji tworzyw jak też klientów, zainteresowanych jej rozwiązaniami.

Firma: 9

Kontakt: Formularz kontaktowy

OPIS FIRMY

Firma jest jednym z wiodących dostawców w zakresie materiałów wypełniających, np. wypełniaczy węglanowych, suchych granulatów i innych produktów mineralnych, stosowanych m.in. w przetwórstwie tworzyw, termoplastów, elastomerów i duroplastów, jako domieszki do betonu, chemii budowlanej itp.

ZAKRES WSPÓŁPRACY

Poszukuje w Polsce kontaktów z firmami zajmującymi się przetwórstwem tworzyw sztucznych (np. TPE, PVC, EPDM, PU czy gumy), jak też firmami z innych branż, zainteresowanymi jej produktami.

Firma: 10

Kontakt: Formularz kontaktowy

OPIS FIRMY

Firma produkuje seryjnie elementy z metalu, tworzyw sztucznych i elastomerów (formowanie wtryskowe proszków metali (MIM), tworzyw, technologie elastomerów). Jej produkty znajdują zastosowanie w budowie maszyn, urządzeń i pojazdów, technice medycznej, produkcji dóbr konsumpcyjnych itp.

ZAKRES WSPÓŁPRACY

Poszukuje w Polsce kontaktów z firmami z różnych branż, które w swojej produkcji wykorzystują elementy z metalu, tworzyw, bądź hybrydowe, zainteresowanymi jej produktami.

Firma: 11

Kontakt: Formularz kontaktowy

OPIS FIRMY

Firma jest globalnie działającą marką specjalizującą się w produkcji profesjonalnych kosmetyków do włosów następujących kategorii:

a) Produkty do trwałej i półtrwałej koloryzacji;

b) Produkty do pielęgnacji (szampony, odżywki, produkty do intensywnej terapii włosów);

c) Produkty do stylizacji (lakiery, żele, kremy, pasty itp.);

Posiada własne biura (USA, Anglia, Niemcy, Francja, Włochy, Rosja i Australia) oraz działa w około 80 krajach na całym świecie.

ZAKRES WSPÓŁPRACY

Poszukuje obecnie w Polsce dystrybutora profesjonalnych kosmetyków do włosów, który spełniałby następujące wymogi:

 • Długoletnie doświadczenie w profesjonalnej pielęgnacji włosów/dystrybucji profesjonalnych produktów do włosów;
 • Dystrybutor bądź hurtownia oferująca profesjonalne kosmetyki do włosów oraz sprzęt fryzjerski;
 • Struktura dystrybucji obejmująca cały kraj. Przedstawiciele handlowi odwiedzają salony fryzjerskie, aby sprzedawać profesjonalne produkty kosmetyczne do włosów;
 • Rozbudowana struktura firmy, obejmująca różne obszary działalności, takie jak: sprzedaż, marketing, finanse, logistyka;
 • Profesjonalne szkolenia dla fryzjerów (ewentualnie);
 • Stabilizacja finansowa;
 • Komunikacja w języku niemieckim bądź angielskim.

Firma: 12

Kontakt: Formularz kontaktowy

OPIS FIRMY

Jest to niewielkiej wielkości producent specjalizujący się w produkcji środków medycznych do hemostazy, nowoczesnego leczenia ran i przyspieszonej regeneracji tkanek. Jego produkty są certyfikowane zgodnie z dyrektywą 93/42/EWG dotyczącą wyrobów medycznych oraz są zgodne z normą zarządzania jakością dla wyrobów medycznych DIN EN ISO 13485.

ZAKRES WSPÓŁPRACY

Niemiecki producent poszukuje obecnie w Polsce dystrybutora dla opatentowanego wyrobu hemostatycznego, który spełniałby następujące wymogi:

 • Dystrybutor/hurtownia z własnym, medycznie przeszkolonym personelem
 • Dystrybutor/hurtownia z siedzibą główną w Polsce (nie jest częścią międzynarodowej grupy),
 • Dystrybutor/hurtownia z rozbudowaną siecią kontaktów branżowych,
 • Dystrybutor/hurtownia z następującymi produktami w ofercie: materiały hemostatyczne, chirurgiczne materiały szewne oraz drenaże chirurgiczne,
 • Komunikacja w języku niemieckim bądź angielskim.

Firma: 13

Kontakt: Formularz kontaktowy

OPIS FIRMY

Jest to niezależny, rodzinny i średniej wielkości producent rur z tworzyw sztucznych do wody pitnej, gazu, kanalizacji i ochrony kabli. Spełnia standardy jakości (certyfikaty DIN EN ISO 9001, DIN EN ISO 14001 i DIN EN ISO 50001) oraz posiada międzynarodowe zezwolenia i prekwalifikacje. Zdolność produkcyjna niemieckiego przedsiębiorstwa wynosi ponad 50.000 t rocznie. Jego produkty są eksportowane do ponad 42 krajów na całym świecie.

ZAKRES WSPÓŁPRACY

Niemiecki producent poszukuje obecnie w Polsce dystrybutora rur z tworzyw sztucznych, który spełniałby następujące wymogi:

 • Dystrybutor/hurtownia z rozbudowaną siecią kontaktów branżowych,
 • Dystrybutor/hurtownia z asortymentem produktów uzupełniającym,
 • Dystrybutor/hurtownia z doradztwem specjalistycznym,
 • Komunikacja w języku niemieckim bądź angielskim.

Firma: 14

Kontakt: Formularz kontaktowy

OPIS FIRMY

Niemiecka firma obecna jest na rynku od 38 lat i specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości wytrzymałych urządzeń IT dla przemysłu oraz logistyki. Portfolio firmy obejmuje terminale wózkowe, panele operatorskie, tablety i komputery przemysłowe. Produkty firmy sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach przemysłowych, także w obszarach, w których obowiązują szczególne wymogi higieniczne jak produkcja spożywcza czy farmaceutyczna a przy tym cechuje je zastosowanie najnowocześniejszych technologii oraz nowoczesny design.

ZAKRES WSPÓŁPRACY

Niemiecki producent poszukuje obecnie w Polsce dystrybutora posiadającego szeroką sieć kontaktów do firm z zakresu logistyki oraz budowy maszyn.

Partner merytoryczny

Partnerzy

agro-7

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA !

Chce otrzymywać informacje od Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego sp. z o.o.